Malatya Eğitim Raporu Yayımlandı


Prof. Dr. İbrahim GEZER ve bir grup arkadaşı tarafından hazırlanan Malatya Eğitim Raporu ilimizin okul öncesi eğitiminden yükseköğretimine kadar eğitimin bütün kademeleriyle ilgili değerlendirme ve analizler içermektedir

 

 Prof. Dr. İbrahim GEZER,  Metin Benli, Abdulbasıt Özlük, Orhan Tuğrulca ve İsa Akgül tarafından hazırlanan Malatya Eğitim Raporuilimizin okul öncesi eğitiminden yükseköğretimine kadar eğitimin bütün kademeleriyle ilgili değerlendirme ve analizler içermektedir.

Bu kapsamda eğitim göstergeleri dikkate alınarak ilimizin eğitim durumu ortaya konulmuş, sorunlar tartışılmış ve çözüm önerileri sunulmuştur. Ayrıca rapor içeriğinde eğitimle ilgili son dönemde yapılan tartışmalara yönelik analizlere de yer verilmiştir.

Bu rapor, ilimizde eğitimle ilgili son yıllarda ortaya konulan en temel metinlerden ve referans kaynaklardan biri olma özelliği taşımaktadır. Eğitimle ilgili çok sayıda veri, analiz, değerlendirme, tespit ve projeksiyon içeren bu raporun diğer bir özelliği ise katılımcı bir yaklaşımla hazırlanmış olmasıdır. Raporun hazırlanması sürecinde ilimizde alanında uzman çok sayıda kişiyle gruplar halinde görüşmeler gerçekleştirilmiş ve raporun bazı bölümleri birlikte olgunlaştırılmıştır.

Raporumuzun baskı giderleri Malatya Valiliği tarafından karşılanmıştır. Bu vesileyle sayın valimiz Vasip Şahin`in şahsında Malatya Valiliğine, raporun hazırlanmasına katkı veren çalıştay katılımcılarına ve rapora emeği geçen herkese teşekkür etmeyi bir borç bilirim.

 


Tüm Hakları Prof.Dr.İbrahim GEZER Kişisel WEB Sitesi sitesine aittir. Lütfen kaynak göstermeden kullanmayınız. Bu içerik 29.01.2013 00:00:00 tarihinden itibaren 2182 defa okunmuştur.

Diğer İçerikler


Toplam Ziyaretçi Sayısı:567749 Kişi - Şu An: 45 Kişi Online - Sitemizi Bugün: 181 Kişi - Dün : 253 Kişi - Son Bir Hafta : 2059 Kişi - Son Bir Ayda : 8954 Kişi Ziyaret Etmiştir.