Kale Gelecek Stratejileri Çalıştayı


Kale Gelecek Stratejileri İlçe Çalıştayı; Yer: Kale Belediye Binası Toplantı Salonu; Tarih: 31.01.2013; Organizasyon: BİLSAM.

Eğitimci, akademisyen, işadamı, kamu görevlisi hemen her meslekten çok sayıda kişinin bir araya gelerek kurduğu bir sivil toplum kuruluşu olan BİLSAM; eğitim, araştırma ve yayıncılık başta olmak üzere birçok alanda faaliyet yürüten ve projeler gerçekleştiren bir sivil toplum kuruluşudur.  

BİLSAM’ın temel amacı; bilgi çağında, bilgiden hareketle Anadolu kültürünün yerel değerlerini, İslam kültürünün manevi değerlerini ve insanlık kültürünün evrensel değerlerini beraberce önemseyen bir yaklaşımla, eğitim, kültür ve sosyal sorunlara yönelik projeler geliştirmek ve bu yolla başta ilimiz olmak üzere ülkemizdeki entelektüel, sosyal ve kültürel sermayenin gelişimine katkı sağlamaktır.

Elinizdeki çalışma “BİLSAM Araştırma Merkezi” tarafından 2011 yılında yayımlanan Malatya Vizyon 2023 başlıklı çalışmamızın ilçe versiyonları olarak ortaya çıkmıştır. Merkez ve ilçelerimiz için ayrı ayrı olmak üzere toplam 12 adetlik bir paket halinde hazırlanan bu raporların temel amacı; il ve ilçelerimizin mevcut durumu ve potansiyellerini analiz etmek, kazanım ve sorunları ortaya koymak ve geleceğe yönelik stratejiler geliştirerek gelişim süreçlerine katkı sağlamaktır.   

Malatya’nın merkez ile ilçeleri arasındaki gelişmişlik farkı en yüksek olan illerden biri olması gerçeği ile ilimizin büyükşehir olma sürecine daha sistemli bir başlangıç yapma ihtiyacı bu çalışmanın temel motivasyon kaynaklarını oluşturmuştur. 

Bu çalışmalar kapsamında ilgili alanlarda söyleyecek sözü ve önerecek projesi olanlar aynı platFormda buluşturularak; fikir, düşünce ve projelerin paylaşımı sağlanmış ve ayrıca il ve ilçelerimizde konuşma, tartışma ve beraber iş yapma kültürünün yaygınlaşmasına katkı sağlanmıştır.  

Prof. Dr. İbrahim GEZER,  BİLSAM Yönetim Kurulu Başkanı 

 


Tüm Hakları Prof.Dr.İbrahim GEZER Kişisel WEB Sitesi sitesine aittir. Lütfen kaynak göstermeden kullanmayınız. Bu içerik 31.01.2013 00:00:00 tarihinden itibaren 1691 defa okunmuştur.

Diğer İçerikler


Toplam Ziyaretçi Sayısı:556923 Kişi - Şu An: 18 Kişi Online - Sitemizi Bugün: 216 Kişi - Dün : 225 Kişi - Son Bir Hafta : 1706 Kişi - Son Bir Ayda : 8985 Kişi Ziyaret Etmiştir.