Eğitimde Yeni Yaklaşımlar, Malatya


Yer: Malatya;

Org: Eğitim Birsen;

Tarih: 19 Ocak 2009 

Konu: Eğitimde Yeni Yaklaşımlar ve Değerler;

Format: Panel;

Konuşmacılar: Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bulut,

Prof. Dr. Vehbi Çelik, Doç. Dr. İbrahim Gezer ve Doç. Dr. Zülfikar Durmuş...

 

 

Eğitim tarih boyunca önemli oldu

Eğitim Birlikçileri Sendikası (Eğitim-Bir-Sen) Malatya Şubesi tarafından "Küreselleşme Sürecinde Eğitimde Yeni Yaklaşımlar" konulu panel düzenlendi. Panelin başkanlığını yapan İnönü Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. İbrahim Gezer, eğitimin en çok tartışılan, en çok eleştirilen ve kendisinden en çok şeyler beklenen konuların başında geldiğini belirterek, "Eğitim konusu tarih boyunca önemini korumuştur. İlim adamları da eğitimin ne kadar önemli olduğunu söyledikleri sözler ile ortaya koymuşlardır" dedi.

Eğitim Birlikçileri Sendikası (Eğitim-Bir-Sen) Malatya Şubesi tarafından "Küreselleşme Sürecinde Eğitimde Yeni Yaklaşımlar" konulu panel düzenlendi.
Malatya Belediyesi Konferans salonunda düzenlenen panele AK Parti Malatya milletvekilleri Ömer Faruk Öz ile Mehmet Şahin`in yanı sıra Belediye Başkanı Cemal Akın, Saadet Partisi Malatya Belediye Başkan Adayı Mehmet Yaşar Çerçi, siyasi parti il temsilcileri, eğitimciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Panel öncesi bir konuşma yapan Malatya Belediye Başkanı Cemal Akın, eğitimin tarih boyunca her zaman için önemli olduğunu söyledi. Akın, inancın da eğitime büyük önem verdiğini kaydederek, "Kadın ve erkek için eğitimin farz olduğunu biliyoruz. Ancak, neyi nerede arayacağımızı çok iyi bilmeliyiz" dedi.
Eğitim-Bir-Sen Malatya Şube Sekreteri Kerem Yıldırım ise, eğitimde yeni yaklaşımlar ortaya konulurken, yeni müfredat programları yazılırken toplumun değer yargılarının göz ardı edilmemesi gerektiğini söyledi.
Yapılan konuşmaların ardından panele geçildi. Panele konuşmacı olarak, Malatya İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bulut, Prof. Dr. Vehbi Çelik, Doç. Dr. İbrahim Gezer ve Doç. Dr. Zülfikar Durmuş katıldı.
Panelin başkanlığını yapan İnönü Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. İbrahim Gezer, eğitimin en çok tartışılan, en çok eleştirilen ve kendisinden en çok şeyler beklenen konuların başında geldiğini belirterek, "Eğitim konusu tarih boyunca önemini korumuştur. İlim adamları da eğitimin ne kadar önemli olduğunu söyledikleri sözler ile ortaya koymuşlardır" dedi. 19.01.2009 09:47:58

 


Tüm Hakları Prof.Dr.İbrahim GEZER Kişisel WEB Sitesi sitesine aittir. Lütfen kaynak göstermeden kullanmayınız. Bu içerik 19.01.2009 00:00:00 tarihinden itibaren 2267 defa okunmuştur.

Diğer İçerikler


Toplam Ziyaretçi Sayısı:567686 Kişi - Şu An: 13 Kişi Online - Sitemizi Bugün: 118 Kişi - Dün : 253 Kişi - Son Bir Hafta : 2003 Kişi - Son Bir Ayda : 8892 Kişi Ziyaret Etmiştir.