DeutschKitap Fuar ve mza Gn DeutschKitap Fuar ve mza Gn DeutschKitap Fuar ve mza Gn DeutschKitap Fuar ve mza Gn DeutschEitimde Model Araylar altay, Malatya, 2012 DeutschKurtuba Akademi renci Topluluu Deutschocuklarla Babaa, Tatepe, Malatya DeutschMalatyann Ressamlar Resim Sergisi, BLSAM DeutschKzm, Olum ve Ben, Malatya, 2001 DeutschDeien Dnyada Aile Sempozyumu, Malatya, 2013 DeutschFKA Kalknma Kurulu Genel Kurul Al DeutschTurizm altay, Tunceli DeutschNotre Dame Katedrali, Paris, Fransa DeutschMalatya, 2010 Deutschocuklarla Babaa, Doanehir, Malatya DeutschHer yer Kerbela, Her gn Aura, Arapkir, Malatya Deutsch150 STK ile zm Srecine Destek Aklamas, Malatya, 2014 Deutsch DeutschDeien Dnyada Aile Sempozyumu, 2013 DeutschArapgir Gelecek Stratejileri altay, 2013 DeutschLondon Bridge, Londra, ngiltere
Kitap Fuar-01 Kitap Fuar-02 Kitap Fuar-03 Kitap Fuar-04 14 14 14 14 11 13 14 14 14 7 8 9 10 11 12 11 14
6.6.2013 tarihinde yklendi.
Darende Gelecek Stratejileri Raporu Akland

lçe raporlarnn dördüncüsü olan “Darende Gelecek Stratejileri Raporu” düzenlenen toplantyla kamuoyuna açkland.

 

Darende Tiryandafil Otel’de gerçekleen toplantya Darende Kaymakam Bünyamin Ku, Darende Belediye Bakan sa Özkan, BLSAM Yönetim Kurulu Bakan Prof. Dr. brahim Gezer, Malatya  Gda Tarm ve Hayvanclk l Müdürlüü Ziraat Yüksek Mühendisi lhami Polat, Malatya l Kültür ve Turizm Müdür Yardmcs ve Malatya Valilii KUDEB Bakan Levent skenderolu, Çekül Vakf Malatya Temsilcisi Bekir Sözen’in yan sra Darende lçesi kamu kurum ve kurulularnn müdürleri, sivil toplum kurulularnn temsilcileri katld.

Toplantda konuma yapan BLSAM Yönetim Kurulu Bakan Prof. Dr. brahim Gezer, katlmclar selamladktan sonra sözlerine öyle devam etti:

 KATILIMCI BR YAKLAIM

“BLSAM olarak bir nebze dahi ilimize faydal olabilmek ve farkndalk oluturabilmek ümidiyle hazrladmz Aratrma Raporlarmzn altncs, lçe Gelecek Stratejileri Raporlarmzn ise dördüncüsüyle karnzda olmaktan dolay yaadmz sevinci dile getirmek isterim.

Bildiiniz gibi BLSAM; eitim, aratrma ve yaynclk bata olmak üzere birçok alanda faaliyet yürüten ve projeler gerçekletiren bir sivil toplum kuruluudur.

BLSAM olarak daha önce de ehrimiz ve sorunlaryla ilgili çok sayda rapor çalmalar, sempozyum, çaltay, forum, konferans vb. çalmalar gerçekletirdik. imdi ise yeni bir çalmayla karnzdayz. 2011 ylnda il için hazrladmz “Malatya Vizyon 2023” raporumuzdan sonra gündeme aldmz “lçe Gelecek Stratejileri” raporlarmzn dördüncüsü olan “Darende Gelecek Stratejileri Raporu”nu bugün itibariyle sizlerle paylamak üzere toplanm bulunuyoruz. Bu raporlarmzn da önceki rapor çalmalarmz gibi kamuoyunda gerekli karl bulacana inanyoruz.  

lçe Gelecek Stratejileri Raporlar 2011 ylnda yaymlanan “Malatya Vizyon 2023” balkl çalmamzn ilçe versiyonlar olarak ortaya çkmtr. Baz ilçelerimizin yerel yöneticilerinin srarl talepleri bu çalmalar gündeme almamza vesile olmutur.

Darende ile ilgili elinizdeki raporda eski ve köklü bir tarihe sahip Darende ilçesinin mevcut durumu ve potansiyeli deerlendirilmi, ilçe vizyonu belirlenmi, ilçenin sorunlar ve bunlara yönelik çözüm önerileri tartlm, belirlenen öncelik ve geliim eksenlerine uyumlu olarak ilçe için stratejik amaçlar tespit edilmi ve bu amaçlarn gerçekletirilmesi için ihtiyaç duyulan kentsel geliim yol haritas çkarlmtr.

Darende Belediye Bakan sa Özkan ise   bu programda emei geçen BLSAM ekibine teekkür edip Darende ile ilgili sözlerine unlar ekledi:

“Son yllarda daha farkl ve güzel eyleri takip etmeye balayarak Darende’yi daha güzel bir hale getirip Dünyaya dikkat çekmek istedik. Darende bir çok ilçede, ilde ve  ülke de olmayan tarihi eserlere sahip bizlerde belediye olarak üstümüze düen görevleri can gönülden yapmaya gayret göstereceiz” dedi. Malatya’nn büyükehir olmas hasebiyle Darende Belediye’sinin de ciddi katklar salayacan söyleyen Özkan ,tüm katlmc ve emei geçenlere teekkür ederek sözlerini bitirdi.

Toplantda konuan Darende Kaymakam Bünyamin Ku, Darende Gelecek Stratejiler Raporunun hazrlamasna katk salayan brahim Gezer’e ve çalma arkadalarna teekkür ederek sözlerine öyle devam etti:

“Dünya gerçekten deiti. Kurumlar gelecek stratejileri olutururken artk bilimsel hareket etmek zorunda. Bundan dolay ezbere,günübirlik politikalar bitmi durumda. Bundan dolay bu çalma kurumlarn ibirlii ve egüdümüne giderek ortak bir takm çalmalar yapabilecek pozisyona geldiini gösteriyor”.  Artk  bir takm eylerin deitiini söyleyen Bünyamin Ku, bu çalmay önemsediini dile getirerek tüm katlmclara teekkür ederek konumasn bitirdi.

 

*Ltfen kaynak gstermeden kullanmaynz. | Bu ierik 2530 defa okunmutur.

Dier erikler

Ziyareti Bilgileri Toplam Ziyareti :378811 Kii - u An :13 Kii Online - Sitemizi Bugn :109 Kii - Dn :279 Kii - Son Bir Hafta :1761 Kii - Son Bir Ay :9262 Kii Ziyaret Etmitir.
2016 Prof.Dr.brahim GEZER. Her Hakk Sakldr. Sitede kullanlan Grsel ve Yazlar Kaynak Gsterilmeden kullanlamaz.